_______________________________________________________________

 

Vážení rodičia detí Kraso klubu Martin,

vážení priatelia a obdivovatelia krasokorčuľovania,

a všetci tí, ktorí máte radi uspokojenie z pohľadu na krásu a pohybové umenie na ľade

KRASOKORČULIARSKY KLUB „KRASO MARTIN“ OBRACIA SA NA VÁS S PROSBOU O VENOVANIE VAŠICH 2% Z ODVEDENÝCH DANÍ ZA ROK 2020 PRE NÁŠ ŠPORTOVÝ KLUB.

VENOVANÍM VAŠICH 2% PRE DETI NÁŠHO KLUBU POMỒŽETE NÁM VYLEPŠIŤ NAŠE FINANČNÉ MOŽNOSTI PRE NAPĹŇANIE ZÁMERU ROZVOJA KRASOKORČUĽOVANIA V MARTINE

ĎAKUJEME

Tlačivo na stiahnutie     Tlačivo_2%                                                        

                                                                                                                 Výbor KK Martin

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naše úspechy v sezóne 2019/2020

Veľká cena Liptova - 15.-16.2.2020

Výsledky, ktoré dosiahli naše pretekárky nás potešili. Michaela Kotúčová získala za svoju technicky náročnú voľnú jazdu odjazdenú takmer bezchybne v kategórii Hobby silver staršie vysoké bodové hodnotenie a v početnej účasti získala 5. miesto. V tej istej kategórii súťažila aj Lucia Kotúčová. Vylepšila si bodové hodnotenie hlavne technicky správne predvedenými skokmi a skončila na 10. mieste.
Viktória Bašťovanská opäť zajazdila choreograficky náročnú voľnú jazdu takmer bezchybne a obsadila v kategórii Hobby silver mladšie pódiové 3. miesto.
Súťaže sa zúčastnila aj Eliška Fillová v kategórii Nádeje staršie B. Predviedla peknú voľnú jazdu. Získala nové skúsenosti s tým, že niekedy aj malá chyba môže pretekárovi odobrať vysší počet bodov. Ale také sú pravidlá a musíme ich rešpektovať.
Ako posledná sa do boja zapojila Viktória Blahová v kategórii Nádeje mladšie B. V konkurencii 20 dievčat získala hodnotné 7. miesto.
Potešilo nás, že naše dievčatá už dokážu obsadzovať popredné umiestnenia.
Veľký podiel na zlepšovaní výkonnosti má pani trénerka Stanislava Sebíňová, ktorá nacvičila v rámci našich podmienok hlavne so staršími pretekárkami choreograficky a technicky hodnotné voľné jazdy.
 

11. Žilinská pirueta – Memoriál manželov Novákovcov 8.2.-9.2. 2020

Po dlhšej príprave sa do súťažného kolotoča pridali aj ďalšie naše dievčatá.  V Žiline nás reprezentovali okrem Viktórie Blahovej, Elišky Fillovej, Viktórii Bašťovanskej, Alžbety Strigáčovej aj Michaela Kotúčová a Lucia Kotúčová. Všetkým sme držali palce.

Radosť nám urobila už v sobotu 8.2.2020 Viktória Blahová v kategórii Nádeje mladšie dievčatá B.  Darilo sa jej hlavne v skokoch. Trochu neistoty v piruetách a lastovičkách ju síce v bodovom hodnotení obralo o niekoľko desatín, celkovo získala pekné bodové hodnotenie  a obsadila krásne 5. miesto, čo je pre ňu jedno z najlepších umiestnení. Gratulujeme.

. miesto

V nedeľu 9.2.2020 si naša Betka Strigáčová vystúpila na najvyšší stupienok - získala 1. miesto v kategórii Adult bronze.

Výborne predvedenou jazdou získala Viktória Bašťovanská v kategórii Hobby silver mladšie bodové hodnotenie, ktoré ju postavilo na stupne víťazov - umiestnila sa na 3. mieste.

Vo svojej voľnej jazde má z našich dievčat najťažšie prvky Michaela Kotúčová. Súťažila v kategórii Hobby silver staršie a získala pekné 5. miesto. O svoje prvé body v tejto sezóne bojovala aj Lucia Kotúčová v tej istej kategórii. Aj napriek tomu, že sa jej nepodarilo predviesť všetko technicky bezchybne, snažila sa a držíme jej palce do ďalších pretekov. V kategórii Nádeje staršie dievčatá B pokračovala so získavaním súťažných skúseností Eliška Fillová.

Všetkým dievčatám ďakujeme.

13. ročník Veľkej ceny Ružomberka – 25.-26.2020

Po usilovnej príprave sa naše pretekárky Nela Krištofovičová, Eliška Fillová a Viktória Blahová zúčastnili 13. ročníka Veľkej ceny Ružomberka. Tentokrát sa najlepšie podarilo predviesť pred rozhodcami svoju voľnú jazdu Viktórii v kategórii Nádeje mladšie dievčatá B. Získala pekné 7. miesto v početnej konkurencii. Pre Elišku, ktorá súťažila v kategórii Nádeje staršie dievčatá B,  to bola  prvá súťaž a aj keď  sa jej nepodarilo vo voľnej jazde predviesť všetko bezchybne, získala pekné bodové ohodnotenie. Nelka v kategórii Hobby Silver staršie nezajazdila svoju voľnú jazdu podľa svojich predstáv aj napriek bezproblémovej rozjazde a nezískala také isté bodové ohodnotenie ako v predchádzajúcich pretekoch. To ale dokazuje, že pri tomto krásnom športe nie je ľahké vždy natrénované náročné prvky zvládnuť bezchybne aj v súťažných podmienkach. Všetkým dievčatám ďakujeme za reprezentáciu klubu a prajeme im úspešné absolvovanie ďalších súťaží.

50. ročník Veľkej ceny Košíc a 27. ročník Košickej korčuľky

19. 1. 2020 sa Nelka Krištofovičová opäť vybrala za svojím šťastím na východ Slovenska. V kategórii Hobby Silver staršie sa umiestnila na peknom ale nepopulárnom 4. mieste.  Ďakujeme jej za úspešnú reprezentáciu klubu.

Súťaž 3rd Figure Skating Challenge Dubnica nad Váhom

Súťaž v Dubnici nad Váhom, ktorá sa konala 11.12. 2020 absolvovala len naša najmladšia pretekárka Viktória Blahová. Prísne oči rozhodcov jej neuznali 2 povinné prvky, čo sa prejavilo na nižšom bodovom ohodnotení. Veríme, že naša Viky v ďalšej súťaži dokáže rozhodcom, že prvky má zvládnuté a získa potrebné body.

29.12.2019 opäť medailové umiestnenie

Nelka Krištofovičová bude na Veľkú cenu mesta Michalovce spomínať rada. V ďalekých Michalovciach získala v kategórii Hobby Silver staršie krásne tretie miesto. Nelka gratulujeme!!!

Prvé preteky v sezóne 2019/2020

Po dlhšom období sa nám podarilo v sezóne 2019/2020 zúčastniť pretekov s viacerími pretekárkami už v decembri. Štyri  pretekárky nášho klubu sa zúčastnili 6. decembra 2019 súťaže Veľká cena Žiliny.

V kategórii Adult bronze nás reprezentovala Alžbeta Strigáčová, v kategórii Hobby Silver staršie Nela Krištofovičová, v kategórii Hobby Silver mladšie Viktória Bašťovanská a v kategórii Nádeje mladšie dievčatá B  Viktória Blahová.

Dievčatá sa snažili podať čo najlepší výkon a získať od rozhodcov čo najviac bodov. Podarilo sa nám získať aj jedno pódiové miesto - Betka Strigáčová sa umiestnila na 2. mieste. Viktókria Blahová získala výrazne viac bodov ako v minulej sezóne, čo je predpokladom na lepšie umiestnenia. Nela Krištofovičová a Viki Bašťovanská napriek krátkej dobe na nácvik voľných jázd upútali choreografiou, ktorú im pripravovala trénerka Stanislava Sebíňová.

Všetkým dievčatám ďakujeme za reprezentáciu klubu.

Videli sme, že konkurencia je silná, keďže väčšina klubov má na tréningy k dispozícii viac hodín ľadovej plochy. Na tréningoch musíme intenzívne nacvičovať nielen voľné jazdy ale aj náročnejšie prvky.


 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Škola korčuľovania: 

- september - december 2019

- prijímame len 5-7 ročné deti

- 1x týženne 45 minút

Termín konania školy korčuľovania upresníme 2.9. 2019.

Vážení rodičia,

v prípade, že máte záujem príhlásiť Vaše dieťa do školy korčuľovania, máte možnosť prihlásiť svoje dieťa dňa 2.9. alebo 9.9. na zimnom štadióne v čase od 16.45 hod.  do 18.00. hod. - informujte sa pri ľadovej ploche, v ktorej šatni.  Potrebné je priviesť aj dieťa, prípadne aj korčule na zhodnotenie kvality nabrúsenia.

Upozornenie: Deti ktoré nevedia stáť na ľade v korčuliach nebudú prvé tréningy celý čas na ľade, rozhodnú o tom trénerky podľa shopnosti zaradiť sa do skupiny a samostatne  sa pohybovať.

____________________________________________________________________________________________________________________________

Škola korčuľovania:

- tréningy 1x týždenne na ľade

O zaradení do školy korčuľovania rozhodujú trénerky  na základe schopností dieťaťa.

(Dieťa by  malo  samostatne  kráčať v krasokorčuliach po ľadovej ploche po 3-4  tréningových jednotkách).

V prípade záujmu   sa informujte  na Zimnom štadióne počas našich tréningov, prípadne nás kontaktujte e-mailom alebo telefonicky.

Korčule je možné požičať, nekupujte nové skôr, ako sa s nami neporadíte.

Bežne predajné korčule v supermarketoch zvyčajne nespĺňajú požiadavky na zvládnutie krasokorčuliarskych prvkov.

Kraso klub Martin hľadá trénerov. Ak máte záujem trénovať deti v škole korčuľovania, krasokorčuliarskej prípravke, prípadne pretekárskej skupine, informujte sa na Zimnom štadióne počas naších tréningov.

_______________________________________________________________________________________________________________________

Informácia

Na Valnom zhromaždení SKrZ, konanom 25.05.2019 bolo odovzdané pani Mgr. Renáte Hlaváčovej, trénerke a členke VV KK Martin odovzdané 

ČESTNÉ  UZNANIE  ZA  PRÁCU  V PROSPECH  KRASOKORČUĽOVANIA  NA  SLOVENSKU.

Blahoželáme !

___________________________________________________________________________________________________________________________

..........................................................................................................................................................................................................

Vážení rodičia, priatelia a priaznivci krasokorčuľovania,

obchod KINEKUS Martin - Sever v rámci svojich aktivít, zaradil náš športový  KK Martin do projektu "Podpora mladých". 
                       
                  Ivan Jakubovič, predseda KK Martin

______________________________

ŠKOLA   KORČUĽOVANIA - Zimný štadión na Podháji

 Čo Vám ponúkame v rámci Školy korčuľovania?

- požičanie krasokorčulí  (deti nemôžu mať kanady)

Nákup kraso korčulí a kraso topánok pre deti navštevujúce "Školu korčuľovania KK Martin",
v sezóne 2016/2017 bol realizovaný za finančnej podpory mesta Martin.
 

- skupinovú formu tréningu  prípravy na ľade

- týždenne 1 tréningová jednotka  /minimálne 45 minút/

- vhodné pre chlapcov a dievčatá od 5  do 6 rokov

Z dôvodu malej kapacity ľadovej plochy pridelenej pre náš klub si vyhradzujeme právo

obmedzenia prijímania počtu detí

- Po absolvovaní "Školy korčuľovania" môže Vaše dieťa na doporučenie tréneriek

pokračovať v krasokorčuliarskej prípravke a výkonnostnom krasokorčuľovaní (týka sa detí

hlavne vo veku 5-7 rokov)

(viď Stanovy).


Prečo prihlásiť Vaše dieťa do školy korčuľovania?

* Škola korčuľovania,  je vhodným prostriedkom pre zvládnutie základných,

lokomočných pohybov na ľade – korčuľovania.

* Je vhodná pre talentovaných, ale aj menej talentovaných, teda pre všetkých, ktorí

sa chcú naučiť korčuľovať, ktorí chcú urobiť niečo aj pre svoje zdravie.

* Je vhodná aj pre začínajúcich hokejistov.

* Tí talentovanejší budú mať možnosť po skončení školy korčuľovania pokračovať

v krasokorčuliarskej prípravke a výkonnostnom zdokonaľovaní sa v tomto športe, t.j. vo výkonnostnej

špeciálnej príprave, ktorá vedie k zvládnutiu zložitejších krasokorčuliarskych štruktúr

(prekladanie vpred, vzad, trojky, Kadetku, Toeloopa, zložitejšie krokové techniky, crossy...)

a k účasti na pretekoch.

* Pod dohľadom našich kvalifikovaných trénerov naučíme korčuľovať aj úplných

začiatočníkov, ktorí nikdy nestáli na ľade.

* Pravidelný pohyb v chladnejšom a vlhkejšom prostredí zimného štadióna,

priaznivo prospieva otužovaniu a zvyšovaniu obranyschopnosti detí i dospelého organizmu.

Ako to prebieha na ľade ?

Vhodnou, kolektívnou hravou formou sa úplní začiatočníci naučia: padať, vstávať,

šmýkať, bežať a kĺzať na ľade, zohýbať kolienka, jazdiť na jednej a oboch nohách...

Následne sa naučia základné korčuliarske prvky: bocianika, vlnovky, vláčik, citróniky,

kolobežku, vetvičky, výskoky, preskoky, koníka, piruetku, rôzne otočky a brzdenie...

Zdatnejší zvládnu rôzne prvky z miesta, aj z rozbehu, cvičenie vpred i vzad, ako aj

zložitejšie prvky ako je kanón, slniečko, prekladanie vpred a vzad, piruetu, obraty.

Škola korčuľovania sa teší veľkej obľube, kde sa jej účastníci učia zvládnuť základné

aj zložitejšie korčuliarske prvky, podľa stupňa svojej odvahy a statočnosti.

Krasoklub Martin

/album/krasoklub-martin/vsetci-2-jpg1/ /album/krasoklub-martin/krpci-1-jpg1/ /album/krasoklub-martin/img-6527-jpg/ /album/krasoklub-martin/dscn0151-jpg/ /album/krasoklub-martin/dscn0152-jpg/ /album/krasoklub-martin/img-9464-jpg/ /album/krasoklub-martin/imag0037-avi-snapshot-01-09-2015-07-13-20-59-34-jpg/ /album/krasoklub-martin/imag0045-avi-snapshot-01-01-2015-07-13-21-05-29-jpg/ /album/krasoklub-martin/dscn0158-jpg/ /album/krasoklub-martin/dscn0166-jpg/ /album/krasoklub-martin/dscn0028-jpg/ /album/krasoklub-martin/dscn0017-jpg/ /album/krasoklub-martin/dscn0040-jpg/ /album/krasoklub-martin/dscn0035-jpg/ /album/krasoklub-martin/dscn0038-jpg/

Novinky

11. Žilinská pirueta – Memoriál manželov Novákovcov 8.2.-9.2. 2020

08.02.2020 13:24
Po dlhšej príprave sa do súťažného kolotoča pridávajú aj ďalšie naše dievčatá.  V Žiline nás reprezentujú okrem Viktórie Blahovej, Elišky Fillovej, Viktórii Bašťovanskej, Alžbety Strigáčovej aj Michaela Kotúčová a Lucia Kotúčová. Všetkým držíme palce. Radosť nám urobila už dnes 8.2....

13. ročník Veľkej ceny Ružomberka – 25.-26. 1.2020

03.02.2020 13:27
Po usilovnej príprave sa naše pretekárky Nela Krištofovičová, Eliška Fillová a Viktória Blahová zúčastnili 13. ročníka Veľkej ceny Ružomberka. Tentokrát sa najlepšie podarilo predviesť pred rozhodcami svoju voľnú jazdu Viktórii v kategórii Nádeje mladšie dievčatá B. Získala pekné 7. miesto...

50. ročník Veľkej ceny Košíc a 27. ročník Košickej korčuľky

20.01.2020 14:03
19. 1. 2020 sa Nelka Krištofovičová opäť vybrala za svojím šťastím na východ Slovenska. V kategórii Hobby Silver staršie sa umiestnila na peknom ale nepopulárnom 4. mieste.  Ďakujeme jej za úspešnú reprezentáciu klubu.

29.12.2019 opäť medailové umiestnenie

01.01.2020 14:09
Nelka Krištofovičová bude na Veľkú cenu mesta Michalovce spomínať rada. V ďalekých Michalovciach získala v kategórii Hobby Silver staršie krásne tretie miesto. Nelka gratulujeme!!!

Súťaž 3rd Figure Skating Challenge Dubnica nad Váhom

13.12.2019 14:07
Súťaž v Dubnici nad Váhom, ktorá sa konala 11.12. 2020 absolvovala len naša najmladšia pretekárka Viktória Blahová. Prísne oči rozhodcov jej neuznali 2 povinné prvky, čo sa prejavilo na nižšom bodovom ohodnotení. Veríme, že naša Viky v ďalšej súťaži dokáže rozhodcom, že prvky má zvládnuté...

Prvé preteky v sezóne 2019/2020

07.12.2019 00:00
Po dlhšom období sa nám podarilo v sezóne 2019/2020 zúčastniť pretekov s viacerími pretekárkami už v decembri. Štyri  pretekárky nášho klubu sa zúčastnili 6. decembra 2019 súťaže Veľká cena Žiliny. V kategórii Adult bronze nás reprezentovala Alžbeta Strigáčová, v kategórii Hobby Silver staršie...

Naši pretekári na Veľkej cene v Liptovskom Mikuláši

04.12.2016 22:08
V nedeľu, 4.12.2016 sa naši pretekári Dianka, Viki, Samko a Betka zúčastnili Veľkej ceny v Liptovskom Mikuláši.  Pre Dianku, Viki a Samka to bola ich vôbec prvá krasokorčuliarska súťaž. V kategórii začiatočníci obstáli so cťou, popasovali sa s nervami a ukázali čo sa zatiaľ naučili. Už sa...

Spoločné stretnutie v Jasenskej Doline 19.6.2016

09.06.2016 21:42
V nedeľu 19.6.2016 v penzióne Babia Hora v Jasenskej Doline sa stretli deti, rodičia a tréneri klubu na spoločnom posedení. Deti aj rodičia si zasúťažili, lepšie sa spoznali a posilnili sa gulášom...  

Závery schôdze rodičov a clenov KK Martin

20.04.2016 19:32
Na včerajšej schôdzi sme sa dohodli na viacerých bodoch: letná príprava  pokračuje v pondelok od 16.00 hod. ( ihrisko, telocvičňa ZŠ Jahodnícka) plánujeme pridať ešte inline korčuľovanie v piatok od 17:00 na letisku v Košťanoch ponuka prenájmu ľadu v Žiline na letnú prípravu -...

Bilancia súťažnej sezóny 2015/2016

12.04.2016 00:00
V sezóne 2015/2016 sme sa úspešne zúčastnili na niekoľkých pretekoch:   ·         Žilinská piruetka o     IK C1 - Emka – piate miesto (20,70)         Miška – ôsme miesto...
Všetky články